Keď SBS-károm prepne

Autor: Gabriel Vass | 23.10.2017 o 19:31 | Karma článku: 8,99 | Prečítané:  3336x

Uplynulý víkend to mohol byť v Dunajskej Strede sviatok futbalu. Prišiel Trenčín, takmer vypredané, vynikajúca atmosféra a futbal na naše pomery kvalitný. Avšak udalosti po záverečnom hvizde toto všetko zatienili. 

Keďže mám permanentku, tak som samozrejme na zápase nemohol chýbať. Počas zápasu nič nenasvedčovalo tomu že by sa niečo malo zomlieť. Domáci, ako vždy, hnali svojich celý zápas dopredu. V sektore hostí bolo najskôr zopár Trenčanov, zvyšok pre meškanie autobusu prišlo na druhý polčas. Napriek výraznej prevahe domácich fans, bolo počuť aj hostí. Zápas sa skončil bez náznakov nejakého napätia na tribúnach a išlo sa domov... teda väčšina divákov. 

O to viac ma prekvapilo, keď som si večer prečítal že niečo sa stalo. Videl som video, a veru, nebol to pekný pohľad. Hoci som verným fanúšikom DAC-u, ale toto SBS-kári prehnali. Je mi jedno čo Trenčania spravili, čím provokovali, ale toto nebol adekvátny prístup SBS-károv. Aby niekto päsťou udieral niekoho do hlavy, to nemožno nazvať "zabezpečovaním poriadku". 

Samozrejme reagovalo aj vedenie Fortuna ligy, ktoré označilo zásah ako neprimeraný. A správne. 

Čakal som teda na vyjadrenie vedenia Dunajskej Stredy. A ostal som šokovaný. Podľa nich za všetko môže jeden fanúšik hostí a potom sa to vystupňovalo, keď začali aj ostatní vyskakovať z pristaveného autobusu, ktorý ich mal brať domov. 

Je logické, že nastane reťazová reakcia, ale SBS tam je na to aby ich pochytali a pekne krásne vyprevadili tých nespratníkov von do bezpečnej vzdialenosti od štadióna. Možno im hostia nadávali do Maďarov, možno na nich vylievali pivo, pokrikovali nadávky, atď. A nech! Sú v robote, musia byť na to zvyknutí. 

Bol by som oveľa radšej, keby vedenie klubu povedalo: Prepáčte, naši SBS to nezvládli, a vyvodíme z toho zodpovednosť. Ale nestalo sa. 

Ja ako fanúšik DAC-u sa chcem ospravedlniť v prvom rade slušným trenčianskym fans, a v ďalšom rade všetkým fanúšikom našej Fortuna Ligy, pretože sme dali dôvod ostatným myslieť si o nás, že si žijeme vo vlastnom svete a jediné čo potrebujeme je mlátiť a nadávať na Slovákov. Nežijeme, pretože každý fanúšik je na našom štadióne vítaný. Ja osobne som zobral za posledný rok kamarátov z ostatných kútov Slovenska, a dokonca aj zo Srbska. A všetkým sa páčilo. 

Možno niekomu vadí jazyk v akom fandíme, možno niekomu vadia zástavy, chorále, vedenie klubu ale v žiadnom prípade nám nejde o urážku iných klubov, prípadne národov. Áno nájdu sa aj takí, ale to v každom jednom klube. 

Myslím si, že keď nám štadión dokončia (máj/jún 2018), aj sektor hostí bude mať vyšší štandard a zabezpečenie poriadku bude jednoduchšie. Treba ešte vydržať o dva týždne nápor belasých, a potom starú tribúnu zrovnajú so zemou. Každopádne, SBS-kári musia byť tentokrát tvrdo potrestaní. 

Možno dostaneme podmienku, možno pokutu, neviem ale nebol by som proti. Určite by však bolo na škodu zavrieť štadión, pretože 6616 prítomných divákov nemôže za to, že si SBS-kári museli pohladiť svoje egá. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako amatéri pripravili gigantov o miliardy? Našli absurdný recept

Cielia na problematické firmy, ktorých akcie stoja pár dolárov.


Už ste čítali?